fbpx

Zabieg krioterapii Bielsko Biała

Jeśli zmagasz się z silnym bólem, stanami zapalnymi albo jesteś po rehabilitacja medyczna, wypróbuj krioterapię, którą przeprowadzamy w naszym studio w Bielsku-Białej. Ten innowacyjny przynosi ulgę w przypadku różnych dolegliwości i będzie stanowić doskonałą alternatywę dla bardziej konwencjonalnych terapii manualnej.

Czym jest krioterapia i jakie ma zalety?

Moc krioterapii tkwi w jej prostocie, metoda polega na wywołaniu reakcji obronnej organizmu, poprzez wystawienie skóry na niskie temperatury. Ekspozycja na zimno wywołuje nagłe zwężenie naczyń krwionośnych a w rezultacie obniżenie ciśnienia. Prowadzi to do reakcji obronnej organizmu, który nagle rozszerza naczynia i przyspiesza ciśnienie krwi nawet czterokrotnie. Zabieg wpływa na układ hormonalny, powodując zwiększone wydzielenie endorfiny – „hormonu szczęścia”, który wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Pacjentom z Bielska-Białej proponujemy dwie tą innowacyjną formę terapii.

Zabiegi z krioterapii punktowej (miejscowej)

Jedną z metod stosowanych w naszym studio jest krioterapia miejscowa, przeprowadzana z pomocą urządzenia, generującego parę ciekłego azotu. Para aplikowana jest na skórę, bezpośrednio w miejscu, w którym występuje ból mięśni lub stawów. W trakcie zabiegu dochodzi do nagłego obkurczenia tkanek i naczyń krwionośnych, które następnie gwałtownie się rozszerzają. Powoduje to przyspieszenie ciśnienia krwi oraz jej większe dotlenienie. Chociaż metoda ta jest niezbyt inwazyjna, to bezpośrednio po terapii pacjent może się skarżyć na uczucie mrowienia na skórze oraz jej lekkie drętwienie.

Krioterapia ogólna, czyli kriokomora

Proponujemy także terapię zimnem przeprowadzaną w specjalnej kriokomorze, w której działanie niskich temperatur obejmuje całe ciało. Wewnątrz komory panują skrajnie niskie temperatury (do -195 st.), jednak pacjent przebywa w niej zaledwie kilka minut. Krioterapia ogólna polecana jest jako dodatkowo pomoc osobom uprawiającym sporty, osobom starszym itd. Zabieg działa też ujędrniająco na skórę, dlatego chętnie korzystają z niego osoby dbające o urodę.

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko:

Adres email:

Temat:

Treść wiadomości:

ul. Komorowicka 60A
43-300 Bielsko – Biała

📱 +48 530 91 85 96

ul. Młyńska 8
43-300 Bielsko – Biała

📱 +48 578 494 534

kontakt@ffds.pl

CZYNNE:
pon.-pt. 9.00-20.00; sob. 9.00-16.00

( jeśli jesteś w potrzebie w innych godzinach, zadzwoń, zobaczymy co da się zrobić )